Tutor Center Hours and Availability
  Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday
10:00am Kenneth Swartz (Faculty)
Timothy Faver (TA)
David Sulon (TA)
Maria Boerlin
Benjamin Irwin (TA)
Timothy Faver (TA)
Gulnara Abduvalieva (TA)
David Sulon (TA)
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
Joshua Jackson (TA)
Amanda Lohss (TA)
David Sulon (TA)
Maria Boerlin
Joshua Carmichael (TA)
Harold Gilman (Faculty)
Gulnara Abduvalieva (TA)
Benjamin Irwin (TA)
Elisabeth Johnson (TA)
Alexa Watters
Gregory Hart
Jia Zhang
Patrick Brogan
11:00am Daryl Falco (Faculty)
Kenneth Swartz (Faculty)
Alexa Watters
David Sulon (TA)
Maria Boerlin
Joshua Carmichael (TA)
James Thomas (TA)
Alexa Watters
Alexander Onderdonk (TA)
Jia Zhang
Debdut Karmakar
Harold Gilman (Faculty)
Joshua Jackson (TA)
Alexa Watters
David Sulon (TA)
Phuong Nguyen
Maria Boerlin
Joshua Carmichael (TA)
Harold Gilman (Faculty)
Daryl Falco (Faculty)
Alexa Watters
Sarah Rody (TA)
Alexander Onderdonk (TA)
Jia Zhang
Debdut Karmakar
Daryl Falco (Faculty)
Daniel Summers (TA)
Alexa Watters
Gregory Hart
Joshua Carmichael (TA)
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
12:00pm James Thomas (TA)
Anatolii Grinshpan (Faculty)
Dimitrios Papadopoulos (Faculty)
Kelly Shiptoski
Alexander Karlovitz
Dennis Yang (Faculty)
James Thomas (TA)
Anatolii Grinshpan (Faculty)
Dennis Yang (Faculty)
Alexa Watters
Alexander Onderdonk (TA)
Jia Zhang
Dimitrios Papadopoulos (Faculty)
Alexander Karlovitz
Dennis Yang (Faculty)
David Sulon (TA)
Benjamin Grossmann (TA)
Phuong Nguyen
Adam Rickert (Faculty)
Anatolii Grinshpan (Faculty)
Alexa Watters
Alexander Onderdonk (TA)
Jia Zhang
Debdut Karmakar
Daniel Summers (TA)
Dimitrios Papadopoulos (Faculty)
Alexander Karlovitz
Alex Kasantsidis
1:00pm John Coppola (Faculty)
Oksana Odintsova (Faculty)
Jason Aran (Faculty)
James Thomas (TA)
Kelly Shiptoski
Alexander Karlovitz
David Grethlein
James Thomas (TA)
Gulnara Abduvalieva (TA)
Kelly Shiptoski
David Grethlein
Aleksandr Yaroslavskiy (TA)
Oksana Odintsova (Faculty)
Joshua Jackson (TA)
Alexander Karlovitz
Sarah Rody (TA)
Benjamin Grossmann (TA)
Debdut Karmakar
Adam Rickert (Faculty)
Kelly Shiptoski
David Grethlein
Sarah Rody (TA)
Aleksandr Yaroslavskiy (TA)
Kelly Shiptoski
Alexander Karlovitz
Jadzia Watsey
Alex Kasantsidis
2:00pm Jason Aran (Faculty)
Hwanyong Lee (Faculty)
Sanjana Venkat
Felix Jones (TA)
Matthew Ziemke (Faculty)
Hwanyong Lee (Faculty)
Sanjana Venkat
Patrick Brogan
Matthew Ziemke (Faculty)
Oksana Odintsova (Faculty)
Jason Aran (Faculty)
Joshua Jackson (TA)
Hwanyong Lee (Faculty)
Matthew Ziemke (Faculty)
Adam Rickert (Faculty)
Raymond Favocci (Faculty)
Kenneth Swartz (Faculty)
Leonard Stevenson (TA)
Sanjana Venkat
Jadzia Watsey
Alexander Karlovitz
Jadzia Watsey
Patrick Brogan
Alex Kasantsidis
Aleksandr Yaroslavskiy (TA)
3:00pm Jeanne Steuber (Faculty)
Kelly Shiptoski
Jia Zhang
Benjamin Irwin (TA)
Felix Jones (TA)
David Grethlein
Myles Akin (TA)
Leonard Stevenson (TA)
Patrick Brogan
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
Jeanne Steuber (Faculty)
Joshua Jackson (TA)
Nathan Anderson-Stahl (TA)
Jia Zhang
Phuong Nguyen
Debdut Karmakar
Raymond Favocci (Faculty)
Kelly Shiptoski
David Grethlein
Leonard Stevenson (TA)
Alex Kasantsidis
Jeanne Steuber (Faculty)
Kelly Shiptoski
Alexander Karlovitz
Phuong Nguyen
Debdut Karmakar
4:00pm Timothy Faver (TA)
Jia Zhang
Benjamin Irwin (TA)
Felix Jones (TA)
Elisabeth Johnson (TA)
Kelly Shiptoski
David Grethlein
Leonard Stevenson (TA)
Benjamin Grossmann (TA)
Yuwei Zhou
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
Daniel Summers (TA)
Benjamin Grossmann (TA)
Jia Zhang
Yuwei Zhou
Phuong Nguyen
Raymond Favocci (Faculty)
Richard White (Faculty)
David Grethlein
Myles Akin (TA)
Amanda Lohss (TA)
Alex Kasantsidis
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
 
5:00pm Charles Burnette (TA)
Nathan Anderson-Stahl (TA)
Gregory Hart
Alex Kasantsidis
Charles Burnette (TA)
Myles Akin (TA)
Gregory Hart
Benjamin Grossmann (TA)
Yuwei Zhou
Curtis Bechtel
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
Daniel Summers (TA)
Leonard Stevenson (TA)
Curtis Bechtel
Elisabeth Johnson (TA)
Kelly Shiptoski
Nathan Anderson-Stahl (TA)
Myles Akin (TA)
Amanda Lohss (TA)
Yuwei Zhou
Benjamin Irwin (TA)
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
 
6:00pm Charles Burnette (TA)
Nathan Anderson-Stahl (TA)
Gregory Hart
Curtis Bechtel
Elisabeth Johnson (TA)
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)
Charles Burnette (TA)
Gregory Hart
Yuwei Zhou
Curtis Bechtel
Debdut Karmakar
Kelly Shiptoski
Leonard Stevenson (TA)
Curtis Bechtel
Elisabeth Johnson (TA)
Kelly Shiptoski
Nathan Anderson-Stahl (TA)
Myles Akin (TA)
Jia Zhang
Yuwei Zhou
Curtis Bechtel
Paul Reine Kenn Dela Rosa (TA)